รบกวนพี่ๆ เขียนสูตรให้หน่อยครับ

Home Forums CDC Forums General Discussion — The Living Room รบกวนพี่ๆ เขียนสูตรให้หน่อยครับ

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  dreamscat 5 months, 1 week ago.

• Author

YUT
    Participant

เงื่อนไข แท่งเทียนต่ำกว่า ema 13 แท่งเทียนโชว์ “สีแดง” ครับ
    mail = boonya2519@outlook.com

ขอบคุณมากๆๆ ครับ (น้องเพี่งหัดเดินครับ)

dreamscat
    Keymaster

{metastock – expert advisor – hilight}
    red:=c<mov(c,13,e);
    red;

{amibroker}
    red = C<EMA(C,13);
    Plot(EMA(C,13),”ema13″,colorYellow,styleThick);
    Plot(C,”red”,IIf(red,colorRed,colorDefault),styleCandle);

You must be logged in to reply to this topic.